Loading...

زمینه فعالیت

- تولید انواع گریتینگ فلزی

- تولید گریتینگ کامپوزیت

- تولید انواع قالب بتن قالب خاص

- تولید ماشین آلات CNC

آمار

  • تعداد کالا: 4
  • بازدید امروز: 944
  • بازدید دیروز: 943
  • بازدید کل: 1545322

قالب تونل لارج پنل

سیستم قالب های تونلی لارج پنل
سیستم موسوم به تونلی، یکی از روش های مورد استفاده برای اجرای ساختمان با سیستم دیوار باربر و سقف بتن مسلح است. از آنجا که اجرای قالب بندی سقف و دیوار به صورت سلولی و هم زمان انجام می شود، این سیستم به نام تونلی مرسوم است.

قالب تونل لارج پنل

در سیستم قالب تونلی دیواره ها و سقف های بتن مسلح به استاندارد بین المللی سازمان استاندارد2763 به صورت هم زمان آرماتوربندی، قالب بندی و بتن ریزی می شوند. ابعاد قالب های مورد استفاده در این روش متناسب با ابعاد فضا ها انتخاب می شوند.

لارج پنل قالب تونل بتن

برای قالب بندی یاقالب ها با همان ابعاد اولیه به صورت یکپارچه از فضا خارج می شوند. خروج قالب های تونلی، پس از بتن ریزی دیوار وسقف و گیرش اولیه بتن، با فاصله دادن قالب های بتن فلزی از جدار های بتن ریزی شده(قالب برداری) و با حرکت افقی روی چرخ یا غلطک صورت می گیرد.

.

قالب بتن تونلی

.

جدارهایی که با استفاده از این روش اجرا می شوند، جدارهای اصلی داخلی و بعضی جدار های بیرونی هستند. در ساختمان های اجرا شده با این روش، در برخی موارد برای افزایش سهولتت و سرعت اجرا، اجزای غیر سازه ای مانند دیوارهای جدا کننده و پانل های نما به صورت پیش ساخته در نظر گرفته می شوند و پس از تکمیل سازه اصلی، به آن متصل می شوند که این امر در مورد سازه پله ها توصیه نمی شوند.

قالب بتن تونلی

از معایب سیستم قالب تونلی محدودیت در طراحی فضاهای داخلی است و لازم است طراحی بر طبق محدودیت های اجرا در خصوص ابعاد قالب گذاری، بصورت مدولار انجام شود.

از سوی دیگر در این روش تنها می توان دیوارهای بتن مسلح درجا را در یکی از امتدادهای پلان ساختمان اجرا کرد و سایر دیوارها وهمچنین نماهای دو طرف ساختمان باید طی فعالیت های جداگانه و اجرای جزئیاتی خاص برای اتصال آنها به دیواره ها وسقف های بتن مسلح، اجرا شوند.

قالب پرنده