در موقعیت های ویژه و خاص نظیر  "  محیط اسیدی  ،  رطوبت شدید  و  خورندگی بسیار بالا  ,  هوای بسیار شرجی  و  صنایع مواد غذایی  و  آرایشی بهداشتی  "  که گریتینگ های فولادی " St 37 "  با پوشش گالوانیزه گرم ، ماندگاری لازم را ندارند ، از  "گریتینگ های استیل " استفاده می گردد .

 

این نوع گریتینگ از پوشش گالوانیزه گرم ، بی نیاز بوده و از لحاظ قیمت نسبت به سایر انواع گریتینگ ، گرانتر می باشد که این مسئله با توجه به ویژگی های ساختاری و استحکام خاص گریتینگ استیل توجیه پذیر می باشد .

 

 بر اساس نوع کاربرد و ویژگی های مورد نظر متریالهای مختلفی نظیر  Steel 304   -   Steel 316  -  Steel 316L  -  Hardox Steel  و استیل ضدسایش  برای ساخت گریتینگهای استیل قابل استفاده می باشند و از لحاظ وضعیت بارگزاری ، مطابق با جداول استاندارد بارگزاری سایر انواع گریتینگ می باشد .

 

در این نوع شبکه گریتینگ نیز مشابه سایر انواع دیگر ، تسمه های باربردار ( تسمه های عرضی ) و تسمه های غیر باربردار ( تسمه های طولی ) بصورت پانچ خورده به یکدیگر ملحق شده و پس از اجرای عملیات جوشکاری مخصوص استیل مطابق با استاندارد ، شبکه های گریتینگ استیل  را تشکیل می دهند .

 

گریتینگ استیل در هر سه نوع  تسمه - تسمه  ،  تسمه - نیم تسمه  و تسمه - میلگرد  و بصورت  ساده ،  مدل دار  و  پله   با ضخامت های مختلف  ساخته می گردد که  با توجه به موقعیت در هر پروژه  ، قابل استفاده برای بارگزاریهای مختلف می باشد .